BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sienos - OSB

Štai ir praėjo savaitgalis, per kurį neblogai buvo padirbėta prie namo :)  Tiek šeštadienis, tiek sekmadienis buvo paskirtas OSB kalimui. Šeštadienį dirbome kartu su bendradarbiu, o sekmadienį vienas. Nors dar nepabaigiau, bet padaryta tikrai nemažai. Iš pradžių, kai pradėjom namo statybas, planavau jokių plokščių nedėti, tačiau dėl namo tvirtumo nusprendžiau sukti OSB 12 mm storio su cinkuotais medsraigčiais 4,5×70 mm. Kadangi OSB skaitosi neleidžia karkasui “kvėpuoti”, todėl tarp plokštės ir difuzinės plėvelės palikau 2,5 cm oro tarpą, taip pat toks pat tarpelis paliktas ir iš apačios nuo pamato, kad ventiliuotųsi. Tarp kitko geriausią kainą už OSB pasiūlė “Lemora”.

Pasigrožėkite:

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (14) | “Sienos - OSB”

 1.   Vikute rašo:

  ar siais metais viskas?renku informacija apie karkasinius namus ir geriausias ispudis susideda is tokiu forumu , blogu kaip jusu, aciu kad rasot

 2.   karkasinisnamas2011 rašo:

  Dar tikrai ne viskas :) Dar turiu pabaigti sukti OSB, sudėti stoglangius, uždėti jau stogui dangą - skardą, elektros dėžę persikelt į vidų ir gal dar spėsiu pamatus apšiltinti iš išorės :) Smagu, kad surašyta informacija suteikia kažkam naudos :)

 3.   Blakis rašo:

  Paskutiniu metu tokio tipo blogai smarkiai išpopuliarėjo, bet ko didžiajai daliai trūksta tai kaip daromas vienas ar kitas darbas ir kodėl taip o ne kitaip. Pasamdžiau - padarė neidomu, ir, neinformatyvu. Suprasdamas kaip ir kodėl taip daroma gali daug išlošt. Kartais net labai daug prarandi jei papuola neišmanantis šeimininkas ir kreivarankiai “meistrai”.

  Kokia galutinė danga bus? Ar tik ne, tfu tfu, plastikas? Kodėl tfu? :) todėl kad tai pigiena, kaip pigiausias alus iš bambaliu (koks aš įžvalgus :D). Nors po truputį praeina “plastiko” mada. Ateity, tikiu, plastikas pralenks medį, bet iki to dar ne vieni metai praeis :)

 4.   karkasinisnamas2011 rašo:

  Nežinau apie kurią dangą klausiate? Kadangi rašot apie medį ir plastiką, tai tikriausiai turėjote omeny namo apdailą. Dalis namo bus su klinkerinėm plytom, o kita dalis su CEDRAL plokštėm.

 5.   . rašo:

  Kiek cm karnizo iskisimas? Ar kaba tik ant grebestu?

 6.   . rašo:

  sorry turi buti “frontono iskisimas”.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 7.   karkasinisnamas2011 rašo:

  Kadangi skarda lengva, todėl užtenka ir grebėstų, kurie gavosi “išnešti” 60 cm.

 8.   Vilius rašo:

  Ką norite “iškvėpti” per “kvėpavimo tarpą”? Kokia tarpo paskirtis?
  60cm išnešimo grėsmė yra ne dangos svoris, bet vėjas - būtent dėl “atlupimo” grėsmės reikėtų galvoti ar pakankamai standi konstrukcija.

 9.   edg rašo:

  Sveiki, super ideja, saunuoliai. Galetu but daugiau tokiu bloku (jei zitot kitu pvz idekit nuorodas). Mano komentaras butu toks, kad noretusi daugiau info kiek imano smulkiau. Nes Jusu deka tikrai yra galimybe daug pasidaryti paciam, vadinasi busi ramesnis kai gyvensi (na guledamas lovoje negalvosi o jei jie neprikale kokios vinies :) juokas per asaras). Vis ieskau info internete palyginimui murinis ir karkasinis. sirdis linksta link karkaso, bet mirinis man atrodo daugiau galimybiu yra paciam padirbet. Man karkasinis siektiek sudetiga. zodziu SAUNUOLIAI.

 10.   karkasinisnamas2011 rašo:

  Sveiki, ačiū už gražius žodžius :) Statybų blog’ų yra nemažai, įkeliu nuorodą kur sudėti visi statybų blog’ai http://www.geltonas.lt/nuorodos/statybu-blogai
  Labai smulkiai visko nerašau, nes kažkaip atrodo savaime suprantami dalykai, kuriuos žmonės turėtų žinoti. Kas liečia pasirinkimą ar statyti karkasinį ar mūrinį namą, tai čia amžina dilema :) Mano manymu karkasinis gaunasi pigiau ir greičiau, taip pat ir ekologiška, bet čia jau kiekvieno teisė rinktis. Tuo labiau jei planuojate 1 aukšto namą, tai karkasinis tikrai lengviau statosi nei mūrinis.

 11.   Vytautas rašo:

  Sveiki,
  Noriu nuoširdžiai pagirti ir kartu padėkoti, kad yra žmonių kurie domisi karkasine statyba Lietuvoje.
  Apie karkasus esu sukaupęs nemažai informacijos, nes labai mane žavi ši statyba ir konstrukcija, pats dirbu šioje srityje.
  Iš patirties žinau, karkasiniam namui rasti teisingų medžiagų yra sudėtinga…
  Galiu pasidalinti savo patirtimi ir sukauptomis žiniomis apie karkasinio namo sienoms ir stogui reikalingas medžiagas, kad siena būtų teisinga ir energetiškai efektyvi.

 12.   karkasinisnamas2011 rašo:

  Sveikas Vytautai,

  Jeigu jau siūlai savo pagalbą, tai kaip tik turiu vieną klausimą: kuo skiriasi speciali garo plėvelė nuo paprastos politileninės plėvelės (šiltnaminės)?

 13.   Vytautas rašo:

  Sveiki,
  Speciali garo plėvelė yra sukurta specialiai gyvenamoms patalpoms, pvz žiemai žieminės padangos, sriubai semti šaukštas ir t.t.

  Celafanas yra sukurtas įvairios paskirties apsaugai, pvz: statybines medžiagas uždengti nuo saulės/lietaus, arba skyles uždengti nuo vėjo ir t.t. BET gynk dieve ne namuose naudoti kaip garo izoliaciją!!!

  Kodėl? Labai paprasta. Speciali garinė plėvelė nesudaro visiško vakumo konstrukcijoje, Esant nedideliai drėgmei, ji yra šiek tiek laidi orui. Drėgmei padidėjus plėvelės poros ją uždaro - tai yra AKTYVIOJI sistema PVZ Corotop AKTIV plėvelė.
  Celafas. Ši medžiaga sudaro “šiltnamio” efektą name. Kažin ar jūs norėtumėte gyventi tokiame vasaros metu. Patalpų perkaitimas, drėgmės perteklius, nemalonus kvapas, o svarbiausia niekas nemąsto apie celafano statinį krūvį. Tai tik keletas smulkių blogybių. Jei rimčiau po 7-10 metų visur kur medis kontaktuoja su celafanu prasidės pelėsis, dėl paprastos priežasties - ten nuolat stovės vanduo iš kondesato vatoje,o jo išvėdinti nebus kur.

  Praplėčiant mintį, norėčiau paminėti vieną ypač svarbų faktą:
  Vatos oro laidumo koeficientas yra 1. Tai reiškia jog oras vatoje cirkuliuoja be jokių trikdžių, laisvai gali savarankiškai išsivėdinti kondensatą iš rasos taško.. Bet su viena labai paprasta sąlyga, jeigu visa fasado konstrukcija yra laidi orui. OSB-3 nėra laidi orui - ji yra hidroizoliacinis produktas, nepraleidžiantis oro ir skirtas negyvenamų namų statyboms, apsaugai užtvėrimui ir t.t.. Tai produktas lygiai toks pats kaip ir celafanas. Tad uždėjus OSB-3 ant fasado oro cirkuliacija dingsta ir kondensatas sienoje niekur neišsivėdina. Vata stovi šlapia, o šlapios vatos šiluminės sąvybės lygios nuliui, OSB-3 neprilaiko vatos ir slapia ji smenga. Manau po 3-5 metų jūs tą pajausite… Dėje bet karkasų statytojų Lietuvoje yra abstu, bet iš jų mokančių daryti savo darbą yra vos keli.

  Su mielu noru pasidalinčiau savo patirtimi. Galiu pasakyti, kad medžiagų geram karkasiniam namui Lietuvoje yra abstu, tik niekas jų neieško ir nesidomi…

 14.   Arunas rašo:

  Sveiki Vytautai.
  Aciu jums uz jusu issamia info apie osb ir plevele (celafas).
  Kaip su jumis susisiekti,noreciau kaip ko paklausti apie karkainio namo sienos konstrukcija?
  Is anksto dekoju.
  comservice1@mail.ru

Rašyk komentarą